Sbírka potravin byla velmi úspěšná

Foto: z archivu města Mníšek pod Brdy

MNÍŠEK POD BRDY – Celorepubliková Sbírka potravin, jejímž cílem bylo shromáždit jídlo a drogistické zboží pro potřebné lidi, kteří se ocitli v hmotné nouzi, se konala v listopadu v mníšecké prodejně Albert.

Sbírku zajišťovala mníšecká radnice. Během deseti hodin darovali štědří lidé na dobrou věc potraviny a drogistické zboží o celkové hmotnosti přes 1,3 tuny! „Vážení dárci, velice děkuji za vaši laskavost a štědrost. Díky vám se dnes podařilo v prodejně Albert vybrat 67 krabic trvanlivých potravin a drogerie pro potřebné lidi v Mníšku pod Brdy. Bylo moc milé vidět tolik lidí ochotných podělit se a věnovat potraviny těm, kteří je potřebují. Z celého srdce děkuji všem dobrovolníkům, bez kterých bychom nedokázali sbírku v Mníšku zajistit. Poděkování patří také strážníkům městské policie, kteří odvezli všechny banánové krabice z prodejny do skladu potravin do městského kulturního střediska a vynosili je do prvního patra. Všichni, kdo jste v náročné životní situaci a potraviny by vám alespoň trochu pomohly ji zvládnout, neváhejte se obrátit na sociálního pracovníka městského úřadu Lukáše Říhu. Potraviny se vydávají jednou týdně ze skladu potravin v MKS,“ komentovala dobročinnou akci mníšecká místostarostka Daniela Páterová.

Zájemci o hmotnou pomoc mohou kontaktovat sociálního pracovníka města Bc. Lukáše Říhu na tel. 739 735 447 nebo za ním zajít na městský úřad v době úředních hodin (pondělí a středu od 8:00 do 17:00).

Zdroj: zpravyzmnisku.cz