Roční jízdné v Praze bude levnější od července

Foto: Dopravní podnik hl. města Prahy
Foto: Dopravní podnik hl. města Prahy

Za roční občanský kupon od 1. července 2015 zaplatíme 3650 korun místo dosavadních 4750 korun. Doprovod dítěte do tří let bude zdarma. Ale na základě speciální průkazky. Bezplatně se sveze i pes.

Vše jen na území Prahy, mimo vlaky pražské integrované dopravy. Cena se snižuje na dobu dvou zkušebních let a platí pouze pro roční kupony PID platné na území Prahy, čili v pásmech P a 0.

Levnější jízdné od prvního prázdninového dne bude mít i doprovod nejmenších dětí. „Mimo vlaků zapojených do systému Pražské integrované dopravy bude umožněna bezplatná přeprava osoby doprovázející dítě ve věku do tří let. A dále, mimo vlaků, přeprava psů zdarma,“ doplnil náměstek primátorky Petr Dolínek po jednání městské rady.

Tato zvláštní cena jízdného bude poskytována na základě průkazky dítěte a k cestování zdarma oprávní jednoho z rodičů či jinou osobu. K vydání dokladu je třeba fotografie ve formátu 3,5 x 4,5 cm, 20 korun a rodný list dítěte, nebo průkaz totožnosti s datem narození chlapce či holčičky. Platí vždy jeden rok, protože podoba dítěte se v tomto věku hodně mění.

Psi se budou moci na území hlavního města dopravovat bezplatně (opět mimo vlaky) na všechny jízdní doklady pražské integrované dopravy. Zvíře musí mít košík a být držen na krátkém vodítku.

(lib)