Řidiči dostávali při kontrolách nealko pivo

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR

Do celorepublikového projektu Českého svazu pivovarů a sladoven s názvem Řídím, piju nealko pivo se druhý prosincový týden zapojili i středočeští dopravní policisté.

Konkrétně z územních odborů Beroun, Benešov, Kolín, Nymburk, Rakovník a Praha venkov – Jih. Přítomni byli také policisté z oddělení tisku a prevence, promotérka zmiňovaného svazu pivovarů a sladoven a středočeský krajský koordinátor BESIPu.

 Akce probíhala od pondělí 8. prosince do soboty 13. prosince. Na šesti kontrolních stanovištích dopravní policisté zkontrolovali 170 řidičů. Čtyři se dopustili porušení pravidel silničního provozu, z toho jeden jel pod vlivem alkoholu. Pokud se řidič ničím neprovinil, dostal od promotérky a zástupce BESIPu drobné dárky v podobě nealkoholického piva, jednorázového alkoholtesteru či reflexní pásky.

Cílem preventivního projektu je šířit mezi řidiči pozitivní osvětu a nabídnout jim v případě konzumace nápojů vhodné alternativy. Jak napovídá pohled do statistik dopravních nehod, alkohol za volantem snižuje rozpoznávací schopnosti, zpomaluje reakce a mnohdy má i fatální následky.

(lib)