Řidiči, pozor! Připravte se na kolony u Barrandovského mostu

Nájezd ze Strakonické na Barrandovský most bude uzavřený Foto: Lucie Hochmalová

PRAHA – Barrandovský most čeká od pondělí 16. května velká rekonstrukce. Letošní etapa oprav této nejvytíženější křižovatky v republice potrvá 110 dní a kromě omezení provozu přímo na místě ovlivní stavební práce dopravu v Praze i celém jejím okolí.

Letošní stavební práce jsou součástí dlouhodobých plánů oprav, rozložených do čtyř etap až do roku 2025. V pondělí 16. května bude zahájena první etapa, přičemž značení objízdných tras a omezení bude Technická správa komunikací (TSK) provádět už od soboty 14. května.

Pokud tedy plánujete cesty do Prahy, radíme vám zvolit jinou trasu než přes Barrandovský most. Ačkoliv bude na mostě uzavřen vždy jeden jízdní pruh, už tak hustá doprava se ještě zhorší a průjezd mostem zpomalí. Uzavírky se budou týkat také linek MHD. 

Co tedy čeká řidiče z našeho regionu? Ze Strakonické ulice bude uzavřená rampa na Barrandovský most, bude tudíž potřeba projet pod mostem směrem na Smíchov a u Lihovaru se otočit do protisměru. Uzavřená bude také jižní polovina mostu směrem na Jižní spojku. Jediný jízdní pruh zbyde v úsecích Smíchov – průplet Barrandovský most a Modřanská – Barrandovský most. K tomu všemu bude provoz ze Smíchova na Jižní spojku převeden do protisměru.

Pro řidiče, kteří potřebují projet Prahou od Příbrami a jet dále na východ, bude nejlepší využít pražský okruh, na který se dá najet u Zbraslavi, Vltava se dá přejet také přes most Závodu míru na Zbraslavi nebo přes pražský most Palackého. I tady se ale dají očekávat kolony kvůli vyššímu počtu projíždějících aut. Kvůli komplikacím bude regulována doprava také v tunelu Blanka, čekat se dá snížení rychlosti na 50 km/h.

Objízdná trasa

Barrandovský most byl otevřený v roce 1988 a denně přes něj projede kolem 140 tisíc vozů. Nyní se jejich řidiči budou muset obrnit velkou trpělivostí. Stejně jako v následujících čtyřech letech.

Další etapy oprav Barrandovského mostu

Zdroje plánů: TSK Praha