Pohádkové putování přilákalo přes pětistovku dětí

Foto: z archivu obce Lety

LETY – Prosluněnou neděli 1. května se děti spolu s rodiči vydaly na pohádkovou cestu z království karlického do království letovského. Na startu si stihly namalovat obličej a vyrazily vstříc úkolům Křemílka a Vochomůrky, Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, lesních skřítků, čarodějnic, čertů, pirátů i námořníků.

Velké díky patří zkušeným pohádkovým postavám týmů Jojogym, Atletiky Dipoli, karlického Obecního úřadu, MŠ Lety, letovským hasičům, Lesnímu klubu Bukovka, Městečku i nadšeným rodinám z rodinného centra Leťánek. Díky jejich různorodým aktivitám prošly děti hladce až k vysněným pouťovým atrakcím a bohatému programu na návsi v Letech. V cíli je čekala temná dračí sluj, nádherné princezny, truhla plná zlata a památeční medaile.

Hejblík s Hejbličkou roztančili a rozesmáli nejmenší děti, dobřichovičtí Dobi Boyz rockově přitvrdili, aby vytvořili prostor úžasnému kouzelníkovi Jakubovi, který děti doslova zdvihl ze země. Chvílemi se zdálo, že se ztratí v davu nadšených dětí. Poklidné tvůrčí dílny spolu se závěrečným vystoupení kapely 4 Kafky podtrhly pohodovou, barevnou atmosféru 11. ročníku Pohádkového lesa. Děkujeme všem nadšeným pomocníkům z řad rodičů, obcím Lety a Karlík za úžasnou podporu, autodopravci Danu Maturovi za hladký převoz ke startu a letovským hasičům i městské policii Řevnice za zajištění bezpečnosti. Děkujeme za rozzářené tváře dětí a těšíme se příští rok 1. května opět na viděnou.

Markéta Huplíková, Obec Lety

Fotky z Pohádkového lesa dodala Obec Lety.