Řevnice se zaměřují na pejskaře

Řevnice se zaměřují na pejskařeV Řevnicích se nedávno objevily koše na psí exkrementy. Není jich mnoho a jejich rozmístění by také mohlo lépe odpovídat potřebám pejskařů.

Ale je to signál. Znamení, že radnice se začíná problematikou psů a jejich pozůstatků na ulicích intenzivněji zabývat. Je to signál k majitelům psů, že by se pozůstatky po venčení měli začít zabývat i oni. Vždyť některé naše chodníky občas připomínají spíše minové pole a dojít třeba od samoobsluhy k nádraží nebo z náměstí na první stupeň ZŠ bez „zásahu“ vyžaduje notnou dávku obratnosti a štěstí.

Sám psa mám a hovínka po něm sbírám. Taky mi to zpočátku připadalo zbytečné, nepříjemné a nechutné. Bydlel jsem ale v Praze a velmi brzy jsem si uvědomil, že zanechat „minu“ uprostřed chodníku nebo na trávníku v parku je mnohem nepříjemnější, nechutnější a bezohlednější. Taky jsem viděl příklad ostatních pejskařů, kteří „svoje“ hovínka sbírají. Přece jenom v tom hlavním městě jsou o něco dál než my na venkově. Tak jsem se to naučil. A dnes mi to připadá samozřejmé a normální.

Věřím, že k podobnému poznání brzy dojdou i ostatní mí kolegové pejskaři v Řevnicích a že se naše ulice a chodníky zase vyčistí. Věřím, že k tomu pomohou i ty exkrementní koše, jejichž počet třeba časem ještě o něco naroste a objeví se i na dalších (potřebnějších) místech. Řevničtí obyvatelé i psi si to určitě zaslouží.

Pavel Černý, převzato z řevnického Ruchu