Řevnice oslaví 770 let od svého založení

Foto: Petra Stehlíková

ŘEVNICE – Vystoupení a prezentace početných řevnických spolků a muzikantů připomenou v sobotu 23. září od 10 do 22 hodin na řevnickém náměstí, že uplynulo 770 let od první písemné zmínky o městě.

O den dříve, v pátek 22. září od 18 hodin, oslaví výročí vystoupení místních pěveckých sborů v řevnickém kostele. Stane se tak na svátek sv. Mořice, jenž je patronem zdejší farnosti, která měla v oněch historických událostech hlavní roli. První písemnou zmínkou o Řevnicích je totiž listina z 16. srpna 1253, kterou tehdejší král Václav I. daruje „patronátní právo kostela v Reueniz“ špitálnímu a rytířskému řádu Křižovníků s červenou hvězdou, jenž založila jeho sestra, svatořečená Anežka Česká.

Na řevnickém náměstí tuto událost a bohatou historii města pak v sobotu v půl třetí odpoledne oficiálně připomene starosta Tomáš Smrčka, za zvuku fanfár a účasti Baráčníků, Sokolů, členů spolku Havlíček, místních hasičů, myslivců a široké veřejnosti.

„Součástí oslav na řevnickém náměstí bude také jarmark, včetně dětských atrakcí. Během dne mimo jiné vystoupí Klíček, děti z MŠ Řevnice, Proměny, Notičky a Hejblíkovic. Představí se Rebelky, klub Taekwon-do nebo řevnický Sport Club. Hudbou přítomné naladí, případně roztančí například Cirkus Ponorka, Třehusk nebo Orkus,“ sdělila Marie Reslová z organizačního týmu oslav. „Logo k akci připravily děti z řevnické ZUŠky, a tímto jim za to moc děkujeme.“

Podrobný program sledujte na facebooku časopisu RUCH nebo na webu města Řevnice.