Resident Evil: After life

Resident Evil After lifeTuto kultovní ságu, natáčenou na motivy stejnojmenné počítačové hry, není třeba dlouze představovat.

Charismatická Milla Jovovich v roli Alice, která je hříčkou společnosti Umbrella Corp. se představila už ve čtvrtém pokračování této série, tentokrát ve 3D.

Tato nová technologie je skutečně impozantní a vtáhne Vás natolik do děje, že uhýbáte kulkám a dalším letícím předmětům.

Při destruktivních záběrech a přestřelkách je využita 3D technologie absolutně naplno, ale zároveň je film plný hluchých míst, které celý děj opět zbrzdí. Je zde i jedna scéna až “Matrixovského” pojetí, kdy se film na delší dobu uplně zastaví a myslíte si, že je to chyba filmu.

I přes velkou snahu filmařů využít novou technologii 3D, film dějově velmi pokulhává a v podstatě zde není nic nového. V některých místech je díl až nudný a kopíruje podobné dějové variace jako ve třetím pokračování, kdy je určitý objekt obsazen nemrtvými a uvnitř se hrstka statečných snaží utéci nákaze “T-viru”.

Snímek končí opět otevřeně a je zde dostatek prostoru pro další pokračování, ale to by museli tvůrci přijít skutečně s něčím hodně zajímavým, neboť jinak není, dle mého názoru, co točit.

Osobně jsem od filmu čekal více, ale i přes to stojí za shlédnutí a těm kdo mají rádi hodně příšer a divoké přestřelky se určitě bude líbit.

Film: VB, Německo, USA, akční sci-fi, 97 min

Režie: Paul W.S. Anderson

Hrají: Milla JovovichBoris KodjoeAli Larter,Wentworth MillerSienna GuillorySpencer Locke,Shawn RobertsKacey BarnfieldNorman YeungKim CoatesSergio Peris-Mencheta