Regiontour lákal návštěvníky Středočeského kraje

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2015 se zúčastnil i Středočeský kraj, který zde vytvořil expozici s podobou imaginárního hradu obklopeného naučnou stezkou, na níž návštěvníci mohli poznávat krásy středních Čech.

“Středočeský kraj se představil společně s dalšími deseti spoluvystavovateli, kterými byli Muzeum T. G. M. Rakovník a Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Kutnohorsko, Mníšecko, Region Pošembeří, Informační centrum Kolín, Mladoboleslavsko, zámek Liblice,“ uvedl náměstek středočeského hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička.

„Regiontour je výbornou příležitostí, jak Středočeský kraj přiblížit lidem z celé republiky. Máme nepochybně co nabídnout – přes 400 hradů a zámků, přes 9 000 kulturních památek. Mimo vlastního historického dědictví má kraj i živou kulturu, která dokáže pohltit jak milovníky folkloru, country nebo i vážné hudby, divadla nebo tance,“ komentoval nabídku radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek. Prezentaci kraje podpořila svou účastí i středočeská radní pro oblast sociální péče Emílie Třísková.

V rámci veletrhu čekal návštěvníky i bohatý doprovodný program. Z pódia je minulý týden ve čtvrtek, v sobotu a v neděli odpoledne pozdravily modelky v prvorepublikovém spodním prádle, které zapůjčilo Muzeum T. G. M. Rakovník. Zájemci se mohli zúčastnit malé golfové akademie nebo soutěží o zajímavé ceny. Například znalostní kvíz v souvislosti s výročím 600 let od upálení mistra Jana Husa nebo soutěž věnovaná 20 letům od zapsání Kutné Hory na seznam UNESCO.

(red)