Radotínští slavnostně otevřeli krytý bazén

Foto: MČ Praha 16

V Radotíně vznikl unikátní areál, který nemá obdobu v celé České republice. Najdeme tady kombinaci přírodní koupaliště (biotopu), který byl otevřen v roce 2014, a krytého bazénu.
Ten byl slavnostně otevřen v pondělí 2. září za přítomnosti radního Hlavního města Prahy Víta Šimrala, senátora Pavla Fischera, zástupců Městské části Praha 16 Karla Hanzlíka a Miroslava Knotka. Výnos ze vstupného poputuje nadaci Pink Bubble, která podporuje děti a mládež s onkologickým onemocněním.

Zázemí biotopu a bazénu jsou umístěna v jedné budově. S tím, že zde bude místo i pro bazén, se počítalo už v době, kdy vznikaly plány biotopu. Pro bazén se tedy otevřou pánské a dámské šatny a sociální vybavení v přízemí pod budoucí restaurací a jsou tak napojeny přímo na bazénovou halu.

„Obě sportovní zařízení vznikla na místě původního brownfieldu, kde původně stála čistička odpadních vod“, přibližuje minulost lokality starosta Karel Hanzlík a dodává, jak velká byla investice: „Stavba vyšla na 103 milionů korun včetně DPH. Finance pocházejí z rozpočtu Hlavního města Prahy a Městské části Praha 16.“

Jak bazén vypadá? O tom již blíže 1. místostarosta Miroslav Knotek, který měl akci za radotínskou radnici po stavebně technické stránce na starost: „V hale najdeme 25metrový bazén se čtyřmi klasickými dráhami a jednou širší relaxační, v níž je lavice s tryskami. Před nimi, blíže vchodu, najdeme parní kabinu a dva kruhové bazénky s vířivkou a brouzdalištěm pro malé děti. Na terase v prvním patře vznikla krytá restaurace, která bude otevřena v průběhu podzimu. Bude využívána jak návštěvníky bazénu, tak i biotopu.“

(red)