Radotín má nové přírodní koupaliště

radotin koupalisteSlavnostní předpremiéra ojedinělého přírodního koupaliště, které vzniklo za radotínskou školou na místě nefunkční čističky odpadních vod, proběhla v pondělí 23. června 2014 od 15.00 hodin.

V tu dobu se zde sešli zástupci investora, tedy Hlavního města Prahy, v čele s Jiřím Vávrou, 1. náměstkem primátora, radotínští radní v čele se starostou Mgr. Karlem Hanzlíkem a za zhotovitelskou firmu EKIS, spol. s r.o., se zúčastnil jednatel Miloš Smolík.

Posledně jmenovaný zmínil důvod, proč se nepodařilo úplně vše dokončit s předstihem, tak jak si firma původně představovala – byly jím neuvěřitelné „poklady“ ukryté na místech budovaného areálu. I tak se však koupaliště otevře oproti smluvnímu harmonogramu o měsíc dříve, za což starosta Hanzlík poděkoval mimo jiné Jiřímu Vávrovi, s nímž vedl jednání o průběhu financování poslední etapy výstavby. Ten naopak ocenil jednotný postup celého vedení Radotína a úžasné „zasazení“ koupacího areálu do lokality s dalšími sportovišti a volnočasovými plochami.

Dlouholeté úsilí radnice MČ Praha 16 – přeměny problémového území se starými ekologickými zátěžemi na prostor, který rozšíří rekreační a odpočinkové možnosti nejen radotínských občanů, se tedy podařilo dovést do konce, Hlavní město Praha se projektu ujalo finančně a ve čtvrtek 26. června otevře žákovský triatlon brány koupaliště pro veřejnost.

Dokončování obslužné budovy už pak nebude nijak zasahovat do provozu koupaliště, pouze zde bylo nutné dočasně instalovat buňky s toaletami. Venkovní sprchy a převlékárny jsou již dokončené a v areálu zůstanou trvale.

(red)