Radnice po nucené pauze znovu vítají nové občánky

Ilustrační foto: ICP

DOLNÍ BEROUNKA – Po takřka dvouleté pauze se v Černošicích uskuteční oblíbený akt Vítání občánků. Černošický starosta Filip Kořínek přivítá nové občánky města Černošic v kulturním sále na Vráži ve čtvrtek 11. listopadu.

Letošní první, a bohužel i poslední osobní vítání se uskuteční od 16 hodin. Formulář i další potřebné informace naleznou zájemci na internetových stránkách města Černošice v části Informace a agendy občanů – Správní odbor – Vítání občánků. Nově narozené děti po velké odmlce přivítali také v Letech. Tam se akce uskutečnila 4. září v místní mateřské škole.

Naopak s obnovením ceremoniálu vyčkávají v Berouně. „Vítání občánků má být slavnostní událostí pro celou rodinu, na kterou budou všichni rádi vzpomínat. Raději proto počkáme na příznivější podmínky, než abychom omezovali počet rodinných příslušníků na obřadu a kazili příjemnou atmosféru kontrolami dodržování epidemiologických opatření. To nám nepřijde důstojné,“ podotkla starostka Soňa Chalupová. Naznačila přitom, že vzhledem k velkému počtu zájemců o vítání občánků by se mohl slavnostní obřad později uskutečnit například v Kulturním domě Plzeňka.