První adventní víkend nabídne trhy v Berouně, Hlásné Třebani i Dobřichovicích

Foto: Kristýna Pánková

DOLNÍ BEROUNKA – S prvním adventním víkendem začínají v dolním Poberouní nejrůznější trhy, jarmarky a tvořivé díly. Právě tento víkend se Adventní trhy uskuteční v Berouně, Hlásné Třebani i v Dobřichovicích.

Umělkyně Jana Pernecká pořádá Adventní jarmark v České hospodě v Hlásné Třebani. V sobotu 26. listopadu je otevřeno od 11 do 17 hodin a v neděli 27. listopadu od 11 do 16 hodin. Prohlédnout či zakoupit si budete moci adventní věnce, vánoční aranžmá a přízdoby, keramiku nebo medové perníčky.

V sobotu 26. listopadu se konají vyhlášené Adventní trhy v areálu dobřichovického zámku. Tradičně i s doprovodným kulturním programem, který vyvrcholí ohňostrojem, je pořádá Kristýna Pánková.

Adventní trhy s originálními rukodělnými produkty, které v běžných obchodech nekoupíte, můžete v neděli 27. listopadu navštívit v berounském Muzeu Českého krasu. Ve výstavním prostoru Konírny můžete pořídit šperky, tašky, kabelky, oděvní doplňky, dekorace, svíčky, koupelové soli i dřevěné svícny od 10 do 17 hodin. V 16 hodin pak propukne adventní program na berounském Husově náměstí. Na programu je vystoupení SZUŠ Dr. Lidinské na téma Jak přelstít draka a pěveckou hvězdou večera bude zpěvák Václav Noid Bárta. V průběhu programu se můžete těšit na rozsvícení vánočního stromu a následně celé sváteční výzdoby ve městě. Chybět nebudou stánky s občerstvením.