Průjezd Berounem bude po celé prázdniny omezen, opravy v Černošicích se posunuly

Plzeňská ulice v Berouně během oprav Foto: z archivu Města Beroun

BEROUN – V Berouně začala plánovaná rekonstrukce hlavního tahu vedoucího městem – Plzeňské ulice. Středočeský kraj zahájil práce v pondělí 8. července, přičemž práce potrvají celé prázdniny.

Dělníci začali s frézováním vozovky od křižovatky s ulicí Zvonařova po křižovatku u Plzeňské brány. Na křižovatce u Plzeňské brány jsou vypnuté semafory a po dohodě s dopravním odborem bude fungovat pouze přechod pro chodce na tlačítka. Druhá etapa má trvat od 25. července do 4. srpna a zahrnuje úsek od křižovatky s ulicí Tyršova až ke křižovatce s ulicí Okružní. Poslední třetí etapa je naplánována Středočeským krajem od 5. do 25. srpna a zaměří se na úsek od křižovatky s ulicí Okružní až k mostu TGM, tedy mostu přes Berounku.

Naopak pro chystanou rekonstrukci krajské silnice II/115 od černošického přejezdu k Radotínu se nepodaří maximálně využít období letních prázdnin. Vedení Černošic přitom právě o to usilovalo, neboť v té době je slabší provoz a nejezdí školní autobus. Podle starosty má být projekt rozdělen do pěti fází, z nichž některé budou vyžadovat částečnou nebo úplnou uzavírku provozu; harmonogram bude možné upřesnit až po podpisu smlouvy s vítěznou stavební firmou. „Zahájení prací lze očekávat nejdříve v srpnu nebo září,“ doplnil ve zpravodaji starosta Filip Kořínek.