Projekty z našeho regionu i okolí usilují o podporu

Jeden z projektů se týká návsi v Mořince. Foto: Petra Stehlíková

Do takzvaného participativního rozpočtu Středočeského kraje putovaly hned tři projekty za město Beroun. Jeden z nich byl vyřazený kvůli údajné vysoké finanční náročnosti.

První z berounských projektů se zaměřuje na výsadbu stromořadí kaštanů, kterým se uzavře rekonstrukce ulice Plzeňská. Stromořadí se vysází do travnatého pásu mezi cyklostezku a hlavní silnici.

Druhý projekt má pomoci s obnovou Brdatek, kde by se díky zmiňovanému participativnímu rozpočtu vybudovaly tůňky a lávky.

Další přihlášený projekt počítá s revitalizací návsi v obci Mořinka nebo s vybudováním odpočinkového a vyhlídkového místa na Černé skále na Rovinech, místní části Hlásné Třebaně. Lidé si tak budou moci užít úchvatné rozhledy do údolí řeky Berounky.

V rámci obce s rozšířenou působností (ORP) Černošice podaly žádost například Bratřínov, Mníšek pod Brdy, Rudná či Černolice. V kraji jde celkem o 164 návrhů. Z ORP Černošice a ze sousední ORP Beroun shodně po jedenácti.

V následujících týdnech všechny projekty, které získají do 15. dubna 50krát “líbí se mi”, kraj detailně zpracuje a posune do velkého hlasování. To se uskuteční od 16. května do 15. června.

(pan)