Pro hasiče byl vstup do roku 2017 příznivý

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Za poslední den roku 2016 zaznamenali středočeští profesionální hasiči 33 událostí, z nichž přesně třetinu tvořily požáry se škodou necelých 300 tisíc korun. Loni na Silvestra bylo z 38 zásahů 20 požárů.

První výjezd nového roku si připsali berounští profesionální hasiči, kteří deset minut po půlnoci vyrazili do Tovární ulice v centru města. Byl zde nahlášený požár v posledním patře vysokého panelového domu. Operační důstojník na místo vyslal i dobrovolné jednotky z Chyňavy a Králova Dvora. Naštěstí šlo jen o zahoření pyrotechniky, která přistála na parapetu, kde ležela krabice s cukrovím. Plameny ale poničily plastové okno a vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun.

Od půlnoci do půl třetí se středočeské statistiky rozrostly o 11 zásahů, ve kterých převažovalo 9 požárů. Většinou hasiči likvidovali následky nesprávné manipulace se zábavní pyrotechnikou a hořící kontejnery, čemuž i s požárem v Berouně odpovídají relativně nízké škody na majetku v částce 31 tisíc korun. Pak byl skoro až do šesti hodin klid. Ve srovnání se vstupem do loňského roku bylo výjezdů o polovinu méně a obdobně klesl i počet požárů.

(red)