Pro maminky samoživitelky se otevřel malý vesmír

Foto: FB Bezlepková Margottka

ČERNOŠICE – Spolek Pomoc od srdce ve spolupráci s městem Černošice otevřel první startovací byt pro rodiče samoživitele v těžké situaci a onkologicky a jinak vážně nemocné samoživitele s názvem První krok.

„Maminky to mají krásné a funkční. Záměr byl podpořit potřebné a vytvořit místo, které jim bude příjemným, dočasným domovem. Bude inspirativní a bude je motivovat. To se, věřím, moc povedlo,“ uvedla iniciátorka projektu Margareta M. Kabi, kterou mnozí znají jako foodblogerku Bezlepkovou Margottku.

V bytě jsou dva pokoje v každém pokoji jedna rodina. Ostatní prostory jsou společné pro tyto dvě rodiny. Maminky se tak mohou vzájemně podporovat, pomáhat si. Děti si mohou hrát. „Je to takový malinký vesmír. Místo klidu, pohody a vzájemné důvěry, pomoci, přátelství a harmonie. První pokoj se tedy jmenuje podle souhvězdí Pegas a druhý pokoj Andromeda,“ dodala Gréta. Podle ní ale práce nekončí. Spolek má v plánu dodělat kuchyňské studio, výrobnu, dětský klub, aby měly maminky možnost, kde pracovat. Případní dárci mohou finančně přispívat na transparentní účet Pomoc od Srdce, z.s. 6023680309/0800.