Premiérový zápas ovládly basketbalistky z Berouna

Nová liteňská hala první mistrovské utkání s profesionálními rozhodčími a roztleskávačkami z pražského oddílu Wild Cheerleaders. Soupeřem mladých medvědic BK Beroun byly piraně BK Česká Lípa.

Ve vzduchu bylo cítit napětí z očekávané premiéry jak haly, tak prvního zápasu po dlouhé covidové pauze. Berounské medvědice do zápasu vlétly, jako by proti nim nestály nebezpečné piraně. Po vyhraném rozskoku a rychlém protiútoku zamkly své soupeřky v jejich obraně a během minuty vedly 12:0.

Zápas byl záhy rozhodnut, a tak se napětí soustředilo na to, která z hráček dá „kilo“. To nemají rády zejména maminky. Protože kdo dá stý bod, musí ostatním přinést na příští trénink nasmažené řízky. Samozřejmě s kyselou okurkou. O chleba zájem nebývá. Tuto poctu si proměněným trestným hodem zasloužila Fany Kaštánková

Jednoznačné vítězství v poměru 151:22 (po čtvrtinách 39:7, 74:11, 118:16) patřilo berounským hráčkám. Ceněný double-double zaznamenala Áňa Kaštánková za 11 bodů a 10 doskoků a Anet Štvánová za 16 bodů a 10 asistencí.

Body:

BK Beroun: Štechová 32, Misterková a Školová po 23, Hervertová 20, Štvánová 16, Říhová 12, Kaštánková A. 11, Fialová 10, Kaštánková F. 4.

BK Česká Lípa: Havlíková a Mrňáková po 7, Knapíková, Krejčí, Kříženecká a Vokálová po 2.