Přehlídka ZUŠ Open bude plná hudby i obrazů

Foto: ZUŠ Černošice

Do celostátního happeningu na podporu základních uměleckých škol, který se koná 30. května, se zapojí také ZUŠ v našem kraji. Pojďme se podívat do Řevnic, Dobřichovic a Černošic.Řevnická umělecká škola chystá třeba koncert v Lesním divadle, dobřichovická například slavnostní večerní koncert na nádvoří zámku. Celodenní program černošické umělecké školy zase změní venkovní prostory po celém města. A to rozhodně není vše.

Program ZUŠ Open je opravdu bohatý a konat se bude na několika místech. Kromě samotných škol, kde bude probíhat den otevřených dveří, si můžete v Dobřichovicích prohlédnout výstavu dětí z výtvarných oborů ZUŠ na zámku nebo přijít na Podvečerní hudební koktejl do ulice 5. května. Vyvrcholením se stane slavnostní večerní koncert školního orchestru Dobřichovické komorní filharmonie, žáků pěveckého oddělení a dámské vokální skupiny Cabinet (v 19 hodin).

Řevnická ZUŠ pořádá koncert nazvaný Jak šly děti s Mozartem do lesa, s komorním orchestrem Camerata Bohemica a uměleckým vedoucím Tomášem Strašilem a dirigentem Gudnim A. Emilssonem, a to v Lesním divadle od 18 hodin. Další akce pořádá pobočka v Mníšku pod Brdy. Více informací najdete zde: ZUŠ Řevnice, ZUŠ Dobřichovice.

V Černošicích se můžete těšit na celodenní festival v režii žáků a učitelů místní ZUŠ.

V 9:30 ho odstartují vystoupení pro nejmenší děti v budově školy. Velkou přestávku žákům zpříjemní skladby malých jazzmanů před školou. Úderem 14. hodiny se otevře na mokropeské pláži dílna výtvarného oboru a ve 14.30 h vyjede od černošické lávky hudební parník na okružní plavku k mokropeské pláži a zpět. Posluchači na lodi i na břehu se budou moci kochat nejen malebnou přírodou kolem Berounky, ale i jazzovými a popovými skladbami. Vše zdarma. Od 15 hodin u hotelu Slánka zahrají děti na klavír, o půl hodiny později se na prostranství Cetra Vráž i u lavičky Václava Havla bude tančit. K vidění budou fotografie žáků Ivala Látala a program zakončí komponovaný večer se skupinou Dech Band v místním Club Kině. Podrobný program včetně všech účinkujících najdete zde.

Celorepubliková akce ZUŠ Open je stěžejním projektem Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož hlavním posláním je podpora uměleckého vzdělávání.

(lh, lib)