Hokejisté Černošic vybojovali důležité tři body

Krajská hokejová liga pokračovala o víkendu dvacátým kolem. Černošice zvládly těžký zápas na ledě nepříjemné Čáslavi a po výhře 4:1 se dál drží ve hře o první místo v základní části.

Důležitý krok k plnému bodovému zisku udělal hostující celek už v úvodní třetině, kdy se Jakub Hofmeister díky dobré práci před brankou trefil v rozmezí tří minut hned dvakrát. Ve druhé třetině zvyšoval z brejku Ondřej Jobek a ve 46. minutě přidal čtvrtý černošický zásah Roman Formánek. Domácí Čáslav stačila už jen snížit.

„Od začátku se hrál opravdu krásný zápas, který by se neztratil ani ve druhé lize. Soupeř byl velice důrazný a kvalitní. My jsme si ovšem plnili to, co jsme si řekli a vytvořili si náskok 4:0. Třikrát nám sice vypomohla tyč, ale i my jsme spálili minimálně dalších pět tutových šancí,“ dodal k utkání černošický útočník Dominik Šalamoun. Jedinou kaňkou je zranění dalšího forvarda Tomáše Brejchy, který má prasklé kloubní pouzdro.

Tento tříbodový zisk znamená, že svěřenci trenéra Luďka Záhorského i nadále živí šanci základní část vyhrát. Ve sloučené tabulce obou skupin jim patří čtvrtá příčka, ovšem na třetí Benešov ztrácejí jediný bod a na vedoucí duo Mělník s Rakovníkem body dva.

V předposledním kole základní části před play off se Černošice utkají v sobotu 10. února doma se Slaným, na jehož ledě v prvním vzájemném utkání sezony padly ostudně 1:10. „Máme jim co vracet,“ říká odhodlaně za celou kabinu Šalamoun. Utkání začíná tradičně v 16:30 hodin.