Práce na výstavbě řevnické sportovní haly se rozjely

Foto: Lucie Hochmalová

ŘEVNICE – Výstavba nové sportovní haly v Řevnicích začala. V prostoru mezi novou budovou základní školy a Lidovým domem nyní pracují bagry a další těžká technika. Termín dokončení stavby byl stanoven na konec roku 2022.

Původně chtěl zástupce investora Josef Svoboda začít halu stavět již letos na jaře, ale kvůli situaci na stavebním trhu se termín zahájení bohužel posunul až na podzim. „Bylo vůbec složité najít firmu, která by stavbu kapacitně zvládla,“ sdělil Josef Svoboda. Nyní probíhají zemní a bourací práce jak na stavbě samotné haly, tak na stavbě propojovacího krčku školy a haly. „Všem se omlouváme za ztížené podmínky po dobu stavby. Hala bude primárně sloužit zhruba sedmi stovkám dětí ze Základní školy Řevnice, na což se moc těšíme,“ dodal Svoboda. Podle něj by mělo být vše hotovo do konce příštího roku.

Architektonický návrh haly vytvořila firma Grido, architektura a design, s. r. o. V objektu budou kromě velké sportovní plochy s tribunou také dva menší cvičební sály v 1. patře a dostatečné zázemí včetně šaten, sprch a obslužných prostor.

Vizualizace: Grido, architektura a design, s. r. o.