Poznejte srbské jeskyně a netopýry zblízka

Foto: ZO ČSOP Nyctalus

Za nevšedním zážitkem se můžete vydat do bývalého lomu Na Chlumu v Srbsku u Berouna. V sobotu 22. srpna zde proběhne Netopýří noc. Během dne zabavíte i děti.

Program s netopýry začne už v 10 h a potrvá do 16 h. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na povídání o netopýrech, seznámit se s ochočenými netopýry nebo si vyrobit něco na památku v netopýří dílničce. K dispozici bude také netopýří poradna, výstava o těchto roztomilých létajících savcích a soutěž o ceny.

Večer je na programu večerní procházka za lovícími netopýry s ultrazvukovým detektorem. Zájemci mají sraz u Srbecké lávky ve 20 hodin. Pro další informace je k dispozici tel. 731 523 599.

Výlet si můžete zpestřit i prohlídkou místních tzv. srbských jeskyních, které jsou druhým největším komplexem Českého krasu po Koněpruských jeskyních. Dnem otevřených dveří je právě sobota od 10 hodin. Musíte být vybaveni helmou (může být i cyklistická), funkční čelovkou, obuví a oblečení do bláta a chladna (teplota v jeskyni je kolem 8 stupňů Celsia). Každé dítě musí doprovázet jeden dospělý.

K dojezdu na místo organizátoři radí: „Parkování u lomu není možné, proto nechce svůj vůz na parkovišti v Srbsku nebo přijeďte vlakem – trať Praha – Beroun, zastávka Srbsko. Pak se dejte po zelené turistické značce směrem Hostim až do lomu“. Na akci zve ZO ČSOP Nyctalus a ZO ČSS 1-06 speleogický klub Praha.

(red)