Policisté budou kontrolovat viditelnost osádky vozidla

Ilustrační foto: Policie.cz
Ilustrační foto: Policie.cz

V pátek 20. ledna se strážci zákona zaměří na viditelnost posádek vozidel při mimořádných událostech v silničním provozu. Prověří také technický stav aut, zejména zimních pneumatik.

Středočeští policisté se v rámci akce „X“ zaměří primárně na viditelnost motoristů. Dle zákona řidič, který při řešení technické závady nebo při dopravní nehodě vystoupí mimo obec z vozidla na komunikaci, musí mít vždy na sobě oblečenou reflexní vestu, kterou je povinen mít ve vozidle. A to hned po ruce, nikoliv třeba v kufru auta.

V rámci kontroly technického stavu hlídky budou zajímat hlavně zimní pneumatiky, avšak nejen ty. Zaměří se na vše, co se týká technického stavu, například osvětlení vozidla, prasklé nebo poškozené čelní sklo, zatemnění čelního skla či předních bočních skel.

Cílem této akce je řidičům připomenout povinnosti vyplývající ze zákona a zároveň je upozornit na bezpečnost celé posádky vozidla a popřípadě dovybavit ostatní reflexními vestami určenými právě spolucestujícím, aby i oni byli v případě nouzového stání a při pohybu kolem odstaveného vozidla v bezpečí a dobře viditelní.

(red)