Kraj spustil nový Mapový portál pro veřejnost

mapyVšechny mapové aplikace kraje nyní najdete na novém Mapovém portálu. Zaměřené jsou na životní prostředí, územní plánování, regionální rozvoj, dopravu a na další témata.

Mapové aplikace Středočeského kraje jsou prezentovány responzivní webovou aplikací MAPY. Většina je zpracována vlastními silami, některé dodala externí firma. Aplikace zpracované vlastními silami jsou označeny ikonami JS nebo FX, přičemž každá z těchto aplikací obsahuje stručný popis, dobu vzniku, informaci o aktualizaci, kontakt a odkaz na další informace. Mapový portál veřejnosti zároveň nabízí i responzivní webovou aplikaci ODKAZY, která zprostředkovává mapové aplikace (nebo statické mapy) jiných poskytovatelů.

Mapový portál také poskytuje AKTUALITY a INFORMACE. Cílem Aktualit je informovat veřejnost o novinkách Geografického informačního systému (GIS) Středočeského kraje, zatímco webová stránka Informace obsahuje základní informace o činnosti GIS Středočeského kraje, o využívané technologii a o jejím uplatnění v legislativě. Stránka vyhrazená pro Geografický informační systém Středočeského kraje obsahuje i nové základní odkazy Mapové aplikace, Mapy ke stažení a související odkazy na Mapové portály ORP, Odbor životního prostředí – GIS.

Vzhled mapového portálu byl přizpůsoben vzhledu domovské stránky Středočeského kraje. A jeho hlavními výhodami by měla být jednoduchost a přehlednost.