Pojízdné muzeum Legiovlak zavítá v srpnu i na řevnické nádraží

ŘEVNICE – Unikátní souprava čtrnácti zrekonstruovaných vozů představující věrnou repliku legionářského vlaku přijede v prvním srpnovém týdnu do Řevnic. Akci pořádá Československá obec legionářská.

Pojízdné muzeum Legiovlak představuje věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918 – 1920, kdy na Transsibiřské magistrále probíhaly válečné operace čs. legií. Legiovlak bude v železniční stanici Řevnice přítomen od 1. do 6. srpna a bude bezplatně přístupný všem zájemcům. Otevírací doba muzea je ve všední dny od 8 do 18 hodin, o víkendech od 9 do 19 hodin.

Koleje České republiky brázdí vlak již devátým rokem a jeho cílem je připomenutí nejen zásadní historické zásluhy československých legionářů na vzniku našeho státu, ale nově také připomínka boje Čechů a Slováků po boku Spojenců ve 2. světové válce, stejně jako současná úloha Armády České republiky doma i v zahraničních operacích, a to převážně u mladé generace. Více informací je možné nalézt na stránkách Legiovlaku.

Foto: Radek Havlíček