Po dálnici v noci pomaleji?

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAO další negativní změně pro řidiče se v těchto dnech rozhoduje na magistrátu a na ministerstvu dopravy.

Obce v okolí Pražského okruhu požadují, aby se mezi desátou hodinu večerní a šestou hodinou ranní snížila rychlost pro kamiony i pro osobní vozidla. Chtějí tak chránit před hlukem obyvatele, bydlící nejblíže okruhu.

Dopis podepsali starostové Vestce, Dolních Břežan, Zlatníků-Hodkovic a Prahy 12 s Libuší. Podle požadavku by měli v nočních hodinách řidiči osobních aut zpomalit na 110 kilometrů za hodinu a kamiony pouze na 60.

Ministerstvo dopravy mezitím samo zvažuje, že v okolí Jesenice sníží rychlost na 100, respektive 70 kilometrů za hodinu. Žádostí obcí se bude zabývat.

Úvahy přicházejí jen několik týdnů předtím, než mají oficiálně zaniknout rychlostní silnice. Ty s lepšími konstrukčními parametry budou přeřazeny do sítě dálnic, ty ostatní, mezi nimi příbramská R4, se stanou pouze dvouproudovými silnicemi první třídy a maximální povolená rychlost na nich poklesne.

(jm)