Pili a jeli. Policisté kontrolovali opilce za volantem, jeden převrátil auto

BEROUNSKO – Hned dva řidiči z Berounska usedli v těchto dnech za volant poté, co požili alkohol. Jeden dokonce pod vlivem nezvládl řízení a skončil s vozem na střeše. 

Při kontrole v odpoledních hodinách zastavili policisté pětatřicetiletého řidiče v Průmyslové ulici v Králově Dvoře. “Provedeným policejním šetřením bylo zjištěno, že pětatřicetiletý muž z Berounska má platnou blokaci řidičského oprávnění a dále při provedení dechové zkoušky byl výsledek pozitivní. Naměřená hodnota při dechové zkoušce byl 1,88 promile alkoholu v dechu. Podezřelý muž řídil motorové vozidlo, ačkoliv si byl vědom, že před usednutím za volant požil alkoholické nápoje. Tímto svým jednáním mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit škodu na majetku,” popsala policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který řidiči hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 1 rok.

Koncem minulého týdne se policisté zabývali dalším opilým řidičem. Ten při jízdě ve směru od obce Zdejcina do Berouna pravděpodobně nezvládl řízení a dostal smyk. Následně se svým vozidlem zůstal stát na krajnici v protisměru. Při pokusu o vyjetí sjelo vozidlo do příkopu a otočilo se na střechu. Policejní hlídka vyzvala řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je čtyřicetiletý muž z okresu Beroun, u něhož byla dechová zkouška s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota ve výši 2,01 promile alkoholu v dechu. Řidič se dobrovolně podrobil odběru biologického materiálu v berounské nemocnici. 

Při dopravní nehodě nebylo zjištěno ani hlášeno žádné zranění osob. Na místě zasahovala i posádka HZS Beroun, která provedla vyproštění vozidla. Předběžně vzniklá škoda byla vyčíslena na částku sto tisíc korun. 

Řidič je za své protiprávní jednání nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až na 3 roky.