Pedagogové se učí, jak jednat s útočníkem

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

O semináře na téma Aktivní útočník ve škole je obrovský zájem. Prvních čtyř se zúčastnilo celkem 197 ředitelů škol a školských zařízení a pedagogů. Akce bude pokračovat v září.

Semináře zorganizoval Středočeský kraj spolu s Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje. Metodiku pro vedení školy a pedagogy, jak postupovat v případě, že se v jejich škole objeví ozbrojená muž nebo žena, připravili specialisté z řad Policie ČR na základě analýzy loňského podzimního tragického útoku na žáky střední školy ve Žďáru nad Sázavou a jiných podobných napadení škol v zahraničí. „Policisté během semináře vysvětlili posluchačům základní postupy jednání pedagogického sboru při napadení školy ozbrojeným útočníkem a seznámili je s pravidly spolupráce s policií a dalšími složkami Integrovaného záchranného systému při této krizové situaci,“ uvedl náměstek pro školství Milan Němec.

Na základě získaných informací by měly školy vypracovat krizový plán pro případ takového napadení. „Chtěl bych poděkovat Krajskému ředitelství policie Středočeského kraje za velmi kvalitně zpracovanou metodiku a Odboru školství, mládeže a sportu za bezchybnou organizaci těchto seminářů,“ dodal hejtman Miloš Petera.

(red)