Ondřej Přib: Domácí turnaj v Černošicích? Fantazie

Radost domácích florbalistů po druhém vyhraném utkání. Foto: archiv SK Alien Nation

Florbalovým dorostencům Alien Nation vyšel domácí turnaj v hale Věry Čáslavské na jedničku. O atmosféře i samotných vítězných zápasech jsme si povídali s útočníkem Ondřejem Přibem.

Jak jste si turnaj v rámci dorostenecké ligy Prahy a středních Čech v domácí hale a před svými fanoušky užili?
Bylo to fantastické, s kluky jsme se shodli, že to byl asi nejlepší turnaj, co jsme zatím odehráli. A to hlavně díky fanouškům. Je velká výhoda, když vidíte všechny ty lidi, jak vám fandí a věří vám, že vyhrajete. Vy se zase snažíte o to víc, protože je prostě nechcete zklamat.

Na úvod jste porazili Flobo Praha 8:1. Byl průběh zápasu tak jednoznačný, jak napovídá výsledek?
Rozhodně byl, prakticky po celý zápas se hrálo na soupeřově polovině. Myslím, že jsme mohli vyhrát ještě větším rozdílem, ale brankář Floba občas chytil i něco nechytatelného. I díky němu to skončilo „pouze“ 8:1.

Druhý zápas už byl daleko vyrovnanější, soupeře z týmu FbC Barracudas Slaný jste ale nakonec dokázali porazit 7:4. Co stálo za parádním obratem v závěrečné třetině?
Do druhého zápasu jsme šli s tím, že pro nás neexistuje nic jiného než výhra za tři body. Proto jsme bojovali až do konce, jelikož jsme nechtěli doma prohrát. Za obratem nás nakopla trefa Davida Duška na 5:5. Poté byl sice vyloučen náš hráč, ale řekli jsme si, že proč by se nám mohlo podařit dát v oslabení gól, když soupeři se to také povedlo. Naštěstí nám tam spadly rovnou dva.

Ve druhém utkání jste se vy osobně podílel na obratu pěti góly, celkově jste na turnaj zaznamenal osm branek. Předpokládám, že jste se svými výkony na domácím turnaji spokojený. Nebo se mýlím?
Spokojený jsem, hlavně tedy s výkonem ve druhém zápase. Když jsem vstřelil vedoucí gól na 6:5, byla to naprostá euforie. Jeden z nejdůležitějších gólů, co jsem kdy dal a jsem rád, že to bylo zrovna v Černošicích.

Tabulku po jedenácti odehraných zápasech vedete o dva body. Je vaším cílem porvat se o případný postup do vyšší soutěže?
Určitě. Jeden z nejdůležitějších zápasů sezony už je za námi a teď nás čeká zápas proti B-týmu Black Angeles. Když zvítězíme, uděláme další velký krok k postupu. Utkáme se s nimi na dalším turnaji v neděli 4. února na Kladně, kde narazíme ještě na FbK Olymp Praha B.

Petr Hašek