Odpoledne plné medu a kultury už příští týden

Medove_odpoledne_2Ve společenském domě v Zadní Třebani proběhne v sobotu 13. září Medové odpoledne.

Akce je tradičně věnována včelám, včelaření a kultuře, na své si ale přijdou i rodiče s dětmi. Kluci i děvčata budou moci zdobit medové perníčky a malovat obrázky se včelími motivy. Vše pochopitelně o sladké ceny. Vedle společenského domu pak pro ně bude přichystána projížďka na koních a po dobu přednášky pohádka Divadla v kufru.

Letošní přednáška proběhne na téma „Co včely umí a co je trápí“ v podání výtečného řečníka Ing. Dalibora Titěry z Výzkumného ústavu včelařského v Dole, který umí zaujmout i nevčelařící návštěvníky. Novinkou na Medovém odpoledni bude účast Jiřího Poučka, který je zakladatelem Muzea medoviny v Praze. Ten návštěvníky seznámí s historií, výrobou a trendy ve výrobě tohoto oblíbeného nápoje. Mnoho druhů medoviny se bude také ochutnávat a prodávat. Samozřejmostí programu jsou živé včely v zaskleném pozorovacím úlku a prodej medu a medového pečiva. Stejně jako zajímavé výrobky ze včelích produktů.

Přítomi budou také kontrofagotisté, kteří se postarají o samotný úvod Medového odpoledne. Prostorem se jich rozezvučí až jedenáct! A to na evropské úrovni, protože se očekává příjezd kontrafagotisty z Itálie. Svoji premiéru si zde odbude soubor Tango Jazz Band, který pravidelně spolupracuje s Lesním divadlem v Řevnicích a s dětskou lidovou muzikou Notičky. Závěr Medového odpoledne bude patřit dechovému oktetu Harmonia Mozartiana Pragensis.

(lf, sp)

Medove_odpoledne_1