Od pátku pojede méně vlaků

Ilustrační foto: archiv

Krizový štáb Středočeského kraje od pátku 3. dubna omezí některé vlakové spoje v regionu. Důvodem je snížení rizika nákazy novým typem koronaviru.
Vlaky v současné době navíc nejsou moc zaplněné. Opatření začne platit tento pátek s tím, že se do té doby změny projeví v informačních systémech. „Jedná se v podstatě o kombinaci víkendového provozu a provozu v pracovních dnech. Cílem je efektivita v zajištění železniční dopravy v této době a zároveň přiměřená dostupnost vlakové dopravy ve Středočeském kraji pro občany,“ řekl radní pro oblast dopravy František Petrtýl /ANO/.

Změny se dotknou i provou v našem regionu na trati do i z Prahy ve směru Řevnice. Zruší se vložené posilové vlaky ve špičkách pracovních dnů –  15minutový interval se prodlouží na 30 minut. Na příměstských radiálních tratích do/z Prahy ve všech směrech se omezí večerní provoz v zásadě na 60minutový interval. Odpoledne jsou spoje zachovány. V regionu dojde také ke zrušení jednotlivých vlaků, zejména těch,  které standardně slouží pro přepravu školní frekvence, případně vložených vlaků v podvečerních a večerních hodinách.

(red)