Očkovací centrum je připravené, čeká se na „papíry“

Přestavba haly Bios na očkovací centrum Foto: Petra Stehlíková

DOBŘICHOVICE – Očkovací centrum (OC) v hale Bios je již připravené pro všechny zájemce o očkování. Původní termín zahájení provozu 15. března se však kvůli administrativním průtahům nestihne.

Organizační výbor OC již stihl připravit v hale vše pro zahájení očkování, k dispozici jsou tu stany, lůžka, vozíky, židle i dezinfekce, domluvení jsou lékaři i další pracovníci, funkční je též internetové připojení. To pro očkovací centrum během pěti hodin připravil DOBNET. “Na lince není omezen tok dat, při instalaci jsme naměřili až 600 Mbps, což je velký nadstandard, a odezvy do 1 m/s, to už se rovná optickému kabelu. To vše s velkou rezervou postačí k bezproblémovému zatížení, které očkovací centrum bude pro hladký provoz potřebovat,” řekl technik Tomáš Skuhrovec z DOBNETu.

Technik DOBNETu připojuje očkovací centrum.
Technik DOBNETu připojuje očkovací centrum.

„My máme hotovo, byli jsme připraveni začít očkovat 15. března. Bohužel doposud nemáme uzavřenou administraci všech potřebných vyjádření, smluv a potvrzení. V současné době každým dnem čekáme na potvrzení smlouvy s VZP, připojení právě do Centrálního rezervačního systému a s tím spojené zapojení do distribuce vakcín,“ sdělil člen organizačního výboru Jiří Geissler. Podle něj se tedy nezačne podle plánu. „Dalšími možnostmi jsou jednotlivé dny po 15. březnu. Bohužel, to ale ani v nejmenším nezáleží na nás,“ dodal Geissler.

Od pátku 12. března se lze registrovat k očkování i do Očkovacího centra v Dobřichovicích, a to na webu registrace.mzcr.cz. Po otevření centra bude probíhat pilotní provoz, kdy bude otevřeno omezeně, později pak od 8 do 20 hodin včetně sobot a nedělí.