Obce založily komunální společnost a hledají ředitele

DOLNÍ POBEROUNÍ – Města a obce ležící v blízkosti dolního toku řeky Berounky založily Dobrovolný svazek obcí (DSO) – Poberounské odpady. V novém uskupení je všech jedenáct členů svazku obcí region Dolní Berounka plus pět dalších obcí. Následoval vznik komunální společnosti POBERO (svážet bude od 1. července 2022), pro niž se nyní hledá ředitel. Termín podání přihlášek do výběrového řízení je 8. listopadu. Přijímá je Úřad městyse Karlštejn poštou, nebo doručením osobně.

Zakládajících členů DSO je celkem šestnáct: Černošice, Všenory, Dobřichovice, Lety, Karlík, Řevnice, Zadní Třebaň, Hlásná Třebaň, Karlštejn, Srbsko, Tetín, Třebotov, Liteň, Koněprusy, Svinaře a Skuhrov. Počet obyvatel v nich dohromady překračuje 27 tisíc. Zakladatelskou smlouvu v městském sále v Černoších podepsali všichni starostové obcí.

Prvním ustaveným statutárním zástupcem DSO byl místostarosta městyse Karlštejn Petr Weber. Podle něj jde o klíčový krok k tomu, aby obce měly odpadové hospodářství co nejvíce pod kontrolou, včetně cen. „Platby za svoz a zpracování odpadů se neustále zvyšují a bohužel to bude pokračovat, rostou náklady i poplatky. Jako řádní hospodáři chceme dohlédnout na to, aby dopady zdražování na naše obce byly v budoucnosti co nejmenší,“ uvedl Weber.

1 Trackback / Pingback

  1. DOBNET Měsíčník 11/2021 – iDOBNET

Komentáře nejsou povoleny.