Obce u Berounky hostí významné šampionáty

Hasičský sport Ilustrační foto: archiv

ČERNOŠICE, RADOTÍN – Mistrovství České republiky se v červnu budou konat v Černošicích i v pražském Radotíně. Gymnastiku budete moci sledovat v Černošicích a mladí hasiči se utkají v Radotíně.

Další podnik České gymnastické federace Mistrovství České republiky jednotlivkyň ve sportovní gymnastice žen se uskuteční v půlce června v černošické Hale Věry Čáslavské. Šampionát bude zahájen v pátek 14. června v 17:30 hodin. Pokračovat bude následující sobotu a neděli. Obdivovat budete moci skvělé výkony českých gymnastek a užít si atmosféru velké sportovní události. Vstup na celorepublikovou akci, udržující v hale odkaz Věry Čáslavské, je dobrovolný.

Radotínský atletický a fotbalový stadion zase v červnu přivítá šampionát ve hře Plamen. Mistrovství České republiky v závodech mladých hasičů do patnácti let se zde bude konat o víkendu 22. a 23. června. Do radotínského finále se probojovalo patnáct nejlepších desetičlenných týmů z jednotlivých krajů. V radotínském finále je čeká například štafeta 4 x 60 metrů, štafeta CTIF zahrnující například překonání žebříkové stěny nebo přenos požární hadice a také požární útok s vodou i na sucho. Ve hře Plamen se mladí hasiči utkávají už od roku 1972.