Obce mohou žádat peníze na výsadbu stromů, cyklostezky i na opravy silnic

Foto: Petra Stehlíková

DOLNÍ BEROUNKA – Obce, města či sdružení mohou žádat Středočeský krajský úřad o dotace na výstavbu cyklistické infrastruktury, na opravy krajských silnic po pokládkách inženýrských sítí, na výsadbu stromů a na podporu paliativní a hospicové péče. Krajští radní totiž schválili na letošní rok další čtyři dotační fondy.

Těmito fondy jsou Fond cyklistické infrastruktury, Fond na podporu výsadby stromů, Fond homogenizace krajské dopravní infrastruktury a Humanitární fond pro oblast zdravotnictví. Dohromady je na programy vyčleněno celkem 103 milionů korun.

Humanitární Fond oblast zdravotnictví se otevře od 16. do 31. března. Ve Fondu na podporu výsadby stromů jsou dva miliony korun, s vyhlášením se počítá od 1. března do 31. prosince. Od 16. března do 8. srpna bude možné žádat o finanční prostředky ze Středočeského Fondu cyklistické infrastruktury. Kraj na ně vyčlenil 20 milionů korun. Stejně jako loni kraj otevírá také Fond homogenizace krajské dopravní infrastruktury, na který letos přispěl částkou 75 milionů korun. Lhůta pro podání žádostí bude od 30. března do 30. září. Všechny dotační tituly musí projít ještě schválením krajského Zastupitelstva. Poté budou vyvěšeny na úřední desce kraje.

(pan)