O titul Stavba roku se uchází křižovatka i rozhledna

Vítěz loňského roku, Panorama Golf Resort v Kácově. Foto: Stavbaroku.cz

Od počátku srpna mohou zájemci hlasovat v soutěži Stavbu roku Středočeského kraje 2018. Náš region tentokrát nemá v soutěži žádného zástupce. Ocenit tak můžeme stavby “sousedů”.

Do pátého ročníku soutěže o nejkvalitnější stavební dílo na území Středočeského kraje jsou přihlášeny typologicky různorodé druhy staveb. Vítěz vzejde ze 13 uchazečů.

O Cenu veřejnosti se uchází například dopravní křižovatka v Příbrami, mateřská škola v Benešově, výrobně administrativní budova Teco v Kolíně, statek na Kokořínsku či rozhledna Čížovka v Kněžmostu nebo rekreační objekt na Slapech.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční 25. září ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Putovní výstava se všemi přihlášenými stavbami se představí v kraji, na stavebním veletrhu FOR ARCH v pražských Letňanech, v sídle Nadace architektury a stavitelství na Václavském náměstí v Praze a v budově Krajského úřadu Středočeského kraje.

Všechny stavby najdete a ocenit je můžete na Stavbaroku.cz. Titul stavba roku Středočeského kraje 2017 získal Panorama Golf Resort v Kácově.

(pan)