Očkovací centrum v Dobřichovicích zahájilo provoz

Foto: Petra Stehlíková

DOBŘICHOVICE – Sokolovna v Dobřichovicích, neboli prostor haly Bios, se dnes otevřela prvním zájemcům o očkování proti covidu-19. Kapacita je až 700 lidí denně. Vše ale záleží na množství vakcín.

Nové očkovací centrum vzniklo nezávisle na nemocnici za pomoci členů tělocvičné jednoty spadající do Župy Jungmannovy, sponzorů a dobrovolníků. Do spuštění provozu museli překonat mnoho nástrah, včetně vyřešení nákladů, od potřebných dokumentů po náklady pohybující se kolem milionu korun. “Myšlenka na vznik očkovacího centra v nás hlodala už od ledna. Ještě to umocnil okamžik, kdy byly uzavřeny okresy a nastaly komplikace s cestováním do nemocnic, které máme nejblíže,” uvedl místostarosta místního Sokola Jiří Geissler.

S provozem se už seznámila řada dobrovolníků, zdravotnický personál tvoří lékaři či sestry v aktivní službě nebo v důchodu, na mateřské a podobně. Důležité bylo také funkční internetové připojení, které pro očkovací centrum připravil DOBNET. „Na lince není omezen tok dat, při instalaci jsme naměřili až 600 Mbps, což je velký nadstandard, a odezvy do 1 m/s, to už se rovná optickému kabelu. To vše s velkou rezervou postačí k bezproblémovému zatížení, které očkovací centrum bude pro hladký provoz potřebovat,” řekl technik Tomáš Skuhrovec z DOBNETu.

U dobřichovické haly je bezproblémové parkování až pro 150 aut, otočí se tam i autobus a je zde bezbariérový vstup. Očkování je nejen pro občany Dobřichovic, ale pro všechny, kteří si toto místo vyberou. Registrace probíhají zde. Seniorům s nimi často pomáhají obecní či městské úřady, například Dobřichovičtí mohou volat na 257 712 182 nebo 724 339 732.

Hrdost nad prací dobřichovických sokolů vyjádřila i starostka České obce sokolské Hana Moučková: “Je vidět, že v našem spolku jsou lidé se srdcem na pravém místě. Stejně tak jsem hrdá na všechny, kdo pomáhají napříč celou republikou.“

(red)