Nové hřiště v Srbsku jako první vyzkoušeli volejbalisté

Foto: KÚSK

Od soboty 1. září se sportovní nadšenci v Srbsku prohánějí po novém víceúčelovém hřišti. Sloužit má hlavně žákům místní školy. Středočeský kraj na něj přispěl 533 tisíci korunami.

Tato suma putovala z Fondu obnovy venkova v rámci tematického zadání Obnova venkova Oblast podpory Občanská vybavenost. „Je to maximální částka, kterou podle Programu 2017–2020 z tohoto fondu obec mohla čerpat. Jsem rád, že alespoň tímto způsobem bylo možné projekt podpořit, protože si myslím, že bude pro Srbsko velmi přínosný,“ uvedl středočeský radní Martin Draxler, který se zúčastnil slavnostního otevření spolu se starostkou obce Svatavou Biskupovou a ředitelkou místní základní a mateřské školy Petrou Tonhauserovou.

Na místě nechyběli zástupci partnerské obce Bóšicy (Puschwitz) z Lužického Srbska, kteří sehráli přátelský volejbalový zápas. Následovaly ukázky tenisu, minitenisu, tělocviku ZŠ, volejbalu, nohejbalu a malé kopané. Odpoledne proběhla výstava fotografií, které mapují historii a současnosti využití prostoru, kde nyní stojí hřiště.