Nová škola v Letech bojuje o titul Stavba roku

Foto: Petra Stehlíková

LETY – O titul Stavba roku Středočeského kraje 2022 bude letos soutěžit také Základní škola a mateřská škola v Letech. Tento projekt patří mezi 25 staveb, které letos soutěží – dalšími jsou například projekty Obnova poutního areálu ve Staré Boleslavi – kostel sv. Václava, Lávka přes Labe v Nymburce nebo Autobusový terminál Kralupy nad Vltavou.

Obec Lety přihlásila školu do soutěže 22. července. “Hlasování veřejnosti bude otevřené do půlnoci 28. září. Velmi vám děkujeme za váš případný hlas a vaši přízeň,” sdělili představitelé obce na obecním webu.

Link na hlasování najdete TADY, více informací je na webu stavbaroku.cz. Tady je také k dispozici popis všech přihlášených projektů. “Hlavním architektonickým principem návrhu letovské školy je prostota a lapidárnost tvarového, materiálového i barevného řešení, bez zbytečných efektů. Vnější výraz celého souboru je solidní a pevný. Obě budovy jsou sjednocené čtvercovým půdorysem, přísným rastrem oken a jednotným stylem fasádního pláště”, píše se v popisu projektu o nové letovské škole.