Notičky v Praze představí ve světové premiéře Sudovku

Foto: Vladislav Skala

ŘEVNICE – Řevnická dětská lidová muzika Notičky se chystá na tradiční adventní koncert v pražském kostele sv. Šimona a Judy. Na vystoupení 3. prosince zahraje ve světové premiéře vánoční příběh nazvaný S radostí, ba i plesáním, kterému však v souboru nikdo neřekne jinak než Sudovka.

Dvacetiminutová pastorela je dílem autorské dvojice HoHo, která vzešla z divadelních představení Notiček (naposledy Šíleně smutné princezny) v řevnickém lesním divadle. Honza Martínek, takto vedoucí divadelního orchestru, složil hudbu, zatímco režisér Honza Flemr napsal text.

„Honzíka Martínka napadlo, že by Notičky měly mít svou Rybovku,“ říká vedoucí souboru Lenka Kolářová, která soubor založila přesně před čtvrt stoletím.

Sudovka, jejíž název odráží přezdívku Lenky Kolářové, vznikla právě na počest hlavní vedoucí. „Posluchači tak mohou zažít moje hezké chvilky, můj vztek i hravost, to všechno tam Honzík vložil,““ dodává Kolářová. „Je věnovaná vyloženě Notičkám. Jak Honzík říkal, mají si vážit toho, že ji mohou zahrát právě mně,“ říká s úsměvem.

Vedle Sudovky, kterou doprovodí scénický tanec, zahrají Notičky v Praze také oblíbené vánoční písně a koledy ze světa i domova. Celkem se na pódiu představí na 60 dětí včetně těch nejmenších Notiček.

Vstupenky na představení, které se koná 3. prosince od 19 hodin, lze objednat po e-mailu: lenka.noticky@seznam.cz.