Nominujte osobnosti na Ceny hejtmanky

Foto: KÚSK

Třetím rokem získají Ceny hejtmanky osobnosti, které svou činnost, zásluhy či celoživotní práci významně spojily se Středočeským krajem. Návrhy můžete posílat už nyní.

Kandidáti na ocenění musí být spjati s krajem: na jeho území se narodili, žijí zde, nebo je s krajem spojeno jejich působení, život, dílo nebo činnost. Cena hejtmanky se udělí v sedmi kategoriích: za hrdinský čin, společenskou odpovědnost, kulturu, sport, dále za oblast vzdělávání, vědy a výzkumu. Další samostatné kategorie tvoří pracovníci veřejného sektoru a podnikatelé. Ze všech zaslaných návrhů budou moci lidé navíc vybrat prostřednictvím internetového hlasování osobnost v kategorii Cena veřejnosti.

„Letošní ročník ankety bude specifický. Máme za sebou složité měsíce a nikdo nevíme, jak se koronavirová pandemie bude vyvíjet. Symbolické ocenění by si letos zasloužily stovky lidí a už teď je jasné, že porota nebude mít jednoduchou práci. Těším se, že se díky Cenám hejtmanky opět podaří najít lidské příběhy, které se stanou inspirací i pro ostatní Středočechy,” připomněla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová /ANO 2011/.

Kandidáty zdaleka nemusí být jen mediálně známé osobnosti, ale podobně jako v předchozích ročnících mohou uspět lidé, kteří například nezištně pomáhají ve svém okolí a o jejich činnosti ví jen jejich nejbližší.

Nominační formulář najdete zde.

(red)