Nemocnice v Třebotově shání roušky

Ilustrační foto: ICP

Zdravotníci stále nemají dostatek roušek. O pomoc širokou veřejnost požádala také například nemocnice v Třebotově, která se obrátila na všechny, kdo mohou roušku ušít.

„V naší obci je nemocnice Třebotov, která se na nás obrátila s prosbou, zda by místní obyvatelé mohli ušít alespoň provizorní roušky pro personál. Poté, co jsme výzvu zveřejnili, se několik žen pustilo do šití a snaží se pomoci. Šijí roušky i pro své rodiny a sousedy. Ozvala se i firma Šiba, která šije obaly na hudební nástroje, a přislíbila, že pro nemocnici ušijí 100 kusů roušek. Prý už zkusili ušít vzorek, tak se to snad povede,“ pevně věří starostka Třebotova Jitka Šůrová.

Lidé si pomáhají i jinak. „Volalo několik dobrovolníků s nabídkou pomoci s nákupy seniorům a podobně. I přes to, že pro ně zatím nemáme práci, jejich nabídky si velmi vážím. Je to skvělé vidět, jak jsou lidé ochotní a připravení pomáhat okolí,“ dodala starostka.

Situace v tomto výjimečné stavu se mění každým dnem. Pomoc dobrovolníků může být kdykoliv třeba, proto je dobré, když se přihlásí na své obecní úřady, které dokáží případnou pomoc koordinovat, nebo je hned odkáží danou organizaci či jednotlivce.

(lib)