Nemocnice ruší rezervace na očkování

Ilustrační obrázek: ICP

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Nemocnice ve středních Čechách stornují rezervace zájemcům, kteří se objednali na očkování. Kvůli nedostatku vakcín mají přednosti ti, kteří už dostali první dávku.

Krajský koordinátor pro očkování Martin Polák připomněl, že druhá dávka vakcíny Pfizer/BioNTech se má podávat po 21 dnech, které jsou nyní prodlouženy až na 28 dnů. Je proto důležité, aby nemocnice měli dostatek dávek pro všechny, kteří je musí dostat.

Ve středních Čechách bylo proočkováno zhruba 18 tisíc lidí. Šlo hlavně o personál nemocnic, velká část ambulantních lékařů, zdravotníků a pracovníků v sociálních službách, někde dostala první dávku i část klientů. Podle Poláka je možné, že po další dodávce vakcín zbyde část i na další prvoočkování. Ale v této chvíli není možné nic předjímat.

Na rušení rezervací měly vliv i velké technické výpadky při registraci do systému rezervací, kdy velký počet seniorů „propadl“. “Těm, kterým byly termíny rezervací zrušeny, by ale neměla být zrušena registrace. Měla by jim automaticky přijít SMS v okamžiku, kdy budou volné termíny. A nemělo by být nutné se znovu zaregistrovat,” vysvětlila středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN).

(red)