Nejúspěšnější sportovkyní Berounska se stala atletka Bára Stýblová

Z minulého ročníku Sportovce Berounska Foto: archiv Města Beroun

BEROUN – Jména nejúspěšnějších sportovců z Berounska za rok 2022 jsou známá. V Kulturním domě Plzeňka se nedávno uskutečnil další ročník této prestižní ankety, kterou společně s městem Beroun a Českou unií sportu pořádá agentura Sport Action.

Z prvního místa se mohou radovat dvaadvacetiletá atletka Barbora Stýblová z Hlásné Třebaně (jednotlivci – dospělí), softbalistka Kateřina Slánská (jednotlivci – mládež), fotbalisté z FK Králův Dvůr (týmy – dospělí) a hokejbalisté z SK Kelti 2008 (týmy – mládež). Celkové pořadí je níže.

Podmínkou pro udělení ceny je místo, kde dotyčný sportovec trénuje nebo je registrovaný. Na Berounsku ale žije řada dalších sportovců, kteří patří mezi českou špičku, soutěží ale už za mimoberounské kluby a oddíly. Ale ani na ně nechceme zapomínat, proto vznikla cena nazvaná Krajánek. Letos ji bez určení pořadí získali tři sportovci. Tenistka Jesika Malečková, která svůj úspěšný rok zakončila účastí v českém týmu na United Cup v Austrálii, hokejista Matyáš Šapovaliv hrající za Vegas Golden Knigst, který mimo jiné úspěšně reprezentoval Česko na mistrovství světa hokejových dvacítek a přivezl stříbro, a beachvolejbalistka Marie-Sára Štochlová, která například obsadila 1. místo na Beach Pro Tour Dubaj.

O vítězi jedné kategorie mohli rozhodnout i občané, a to o sportovní hvězdě internetu. Největší podporu při hlasování získala Jindřiška Zajacová, která se již řadu let věnuje freedivingu.