Návrhy na provozování černošické pláže finišují 20. února

Podnikatelé, jež chtějí předložit návrh na podobu stánku s občerstvením a koncept využití městské pláže v Černošicích – Mokropsech, mají čas do 20. února 2015.

Město Černošice chce uzavřít smlouvu na pět let s provozovatelem, jehož návrh vyhodnotí jako nejzajímavější a nevhodnější pro tuto lokalitu. Městská pláž je oblíbeným cílem místních obyvatel i návštěvníků. Za uplynulé dva roky bylo okolí výrazně  zkrášleno – přibyly nové  komunikace, žulová dlažba a zatravnění. Na jaře se nově zpevní blízké parkoviště a přilehlá ulice. V sousedství i nadále funguje skatepark a bikepark, k pláži patří kurt na plážový volejbal.

Uzamykatelný stánek musí být velký maximálně 20 metrů čtverečních a v případě povodně dočasně přemístitelný. Pronájem jeho prostoru bude řešeno protiplněním – povinnosti provozovatele zahrnují hlavně úklid a běžnou údržbu, vypůjčování sítě a míčů na plážový volejbal či dohled nad dodržováním návštěvního řádu. V průběhu sezony od května do září provozovatel může bez omezení pořádat akce, které neruší okolí pláže. Počet těch s živou nebo reprodukovanou hudbou nesmí překročit pět.

Bližší podmínky jsou k dispozici zde.

(lib)