Naučná stezka Radotín změní trasu, povede přes nově postavenou lávku

Zdroj: MC Praha 16

RADOTÍN – Naučná stezka Radotín v nejbližší době změní trasu. Povede přes nově postavenou lávku podél železnice z ulice Na Betonce, tunýlkem pod tratí až k řece Berounce. Mostní konstrukce přes Radotínský potok bude oficiálně otevřena 1. září.

V posledních dvou týdnech byla stezka vyčištěna od přerostlé zeleně tak, aby turisté mohli po vyznačené trase pohodlně projít. Pomyslnou čáru přes rozpočet udělala bouřka, která se Radotínem prohnala ve středu 16. srpna. Opět bude nutné cesty projít a zkontrolovat. Na tyto práce přijde řada, jakmile technické služby odstraní následky vichřice v centru Radotína, na Sídlišti, urnovém háji nebo u Berounky.

Nedávno na trase přibylo dvanáct dřevěných laviček z masívu. Osazeny byly na místa, odkud se mohou návštěvníci těšit z hezkého pohledu do krajiny nebo tam, kde jim zpříjemní cestu.

Projekt připravila Městská část Praha 16 ve spolupráci s radotínskou letopiseckou komisí a odborníky na geologii a hydrologii. Více než jedenáctikilometrová trasa vede okolím Radotína a okruhem přes Kosoř a Lochkov se vrací nazpět do centra městské části. Prochází chráněnými územími, zčásti dosud oficiálně nepřístupnými. Turisty přivádí do nejhezčích míst v okolí a nabízí poučení, ale i krásné výhledy do Radotínského, Slavičího údolí, ale i ke Zbraslavi a keltskému hradišti Závist.

Zdroj: MC Praha 16