Národní házená v Řevnicích

Národní házená v ŘevnicíchŠestaosmdesátýtý rok řevnických národních házenkářů zahájili netradičně dříve narození .

V sobotu 14.ledna se v Praze –Čakovicích účastnili turnaje starých pánů i ti z mladší garnitury. Družstvo bojovalo: v brance chytali : Milanové  Zelený a Hartmann, obránci Vráťa Hrubý, Tomáš Smrčka, Standa  Štech, Pavel Jandus a střelci  Tomáš Veselý, Roman Tichý, Petr Jandus, Luboš Dlouhý.

V souboji se soupeři se dočkali vítězství,  remízy i prohry. O konečném čtvrtém místě pro řevnické barvy rozhodlo utkání Nýřany – Litice. Naopak velkým úspěchem skončily zimní halové poháry pořádané v naší nafukovací hale v sobotu 28.ledna ! V turnaji mladších žáků jsme  pro nedostatek hráčů nestarovali. Ten vyhráli Čakovice před Modřanami  a účastní se tak celorepublikového turnaje opět u nás v Řevnicích  11. března 2012 .

V tabulce starších žáků  o pěti účastnících řevničtí kluci nenašli přemožitele a všechny soupeře porazili ! Výsledky:

NH Řevnice  – Spoje 16:13          Branky stříleli :  Holý 8, Farana 5, Edl 2, Kraus 1

NH Řevnice- Čakovice 17:14      Branky:  Farana 7, Holý 4, Edl 3, Karpíšek 2,Kraus 1.

NH Řevnice – Bakov 16:8           Branky : Holý 7, Farana 4, Kraus 3, Edl 2.

NH Řevnice – Modřany 14:5      Branky : Farana 8, Holý 4, Kraus 2.

Vítězství v tomto turnaji nás posunulo na finálové boje 17. března do Staré Vsi nad Ondřejnicí. Třetí turnaj , který se ještě v tomto dni odehrál byl turnaj dorostenců! Tentokrát jenom tři zástupci Středočeské oblasti Bakov, Spoje, Řevnice. Řevnice opět vyhrály a hned 18.března pojedou na finálový turnaj do Žatce.

Výsledky :

NH Řevnice  – Spoje 21:10         Branky stříleli: Štech 9,Holý 4,Kraus 3,Jelínek 3, Veselý 2.

NH Řevnice  – Bakov  16:9        Branky : Štech 6, Veselý 5, Jelínek 2, Kraus 2.

Aby však našim úspěchům nebylo tento den konce  došlo k dalšímu triumfu našich barev! Protože se nedaří sehnat soupeře na jakýkoliv turnaj Memoriálu Roberta Tauscheho rozhodl jsem se pro experimet . Sloučením všech tří tabulek těchto turnajů s hendikepem minusových bodů za to, že některý klub nemá v soutěži své družstvo byl penalizován – 2 body ( což se dotklo i našeho klubu). Přesto naši kluci dosáhli na největší počet bodů a celkovou soutěž vyhráli s dostatečným náskokem.

Putovní pohár získali Řevnice s 10 body, před Čakovicemi a Modřany ( oba tyto celky získali 5 bodů , Čakovice nastříleli více branek )

V neděli sehrály další dva turnaje dívky.  Mladší děvčata  se nezapojila pro nedostatek  hráček této kategorie!  Vítězství a postup do březnového finále si odvezla děvčata z pražských Spojů , a tak se  opět utkají v řevnické hale v sobotu 10.3. 2012.

Starší do bojů  zasáhla, ale kluky vůbec nenapodobovala . V prvním utkání měla hodně blízko k vítězství, ale trenérka  jim  neřekla, že hrají jen na jeden poločas, proto prohrála. To byl argument hned několika hráček! Zápas začal velice slibně vedla až 4:1, ale to bylo všechno, pak se přestalo dařit!

DTJ Řevnice – Modřany 5:7       Branky našich: Humlová 4, Mandlíková 1.

DTJ Řevnice – Březno 5:14         Branky: Humlová 3, Mandlíková 2.

DTJ Řevnice – Bakov 7: 10     Branky: Schýbalová 1,Smrčková 1,Humlová Bára 1, Mandlíková 1, Matoušková 1,Kecová 1, Humlová M.1.

DTJ Řevnice – Plzeň -Újezd 5:14 Branky Humlová M. 2, Šimonovská 1, Matoušková 1, Kecová.

DTJ Řevnice – Čakovice 3: 5     Branky: Humlová 1, Matoušková 1, Mandlíková 1.

Vítězství se nedočkala, a tak obsadila poslední šesté místo. Vítězství a postup si odvezla děvčata do Března.

Na závěr patří poděkování pořadatelům, rozhodčím a ředitelům turnajů za hladký průběh.

Jaromír Horáček za přispění Petra Holého.