Na trať maratonu se vydalo na 200 závodníků

Nejrychlejší muži. Foto: Karel Ráž

Poslední listopadovou sobotu se uskutečnil již 13. ročník tradičního cyklistického Winter Trans Brdy maratonu. Absolutním vítězem se stal Jan Škarnitzl, mezi ženami triumfovala Gábina Hrubá.

Na start závodu se na návsi v Letech, kde byl zároveň i cíl, postavilo celkem 196 závodníků, náročnou trať dlouhou 39,5 kilometru s převýšením 854 metrů nedokončilo jen pět z nich.

Nejrychlejší ženy. Foto: Karel Ráž

Pro všechny účastníky bez rozdílu stejně jako v předešlých letech čekalo v cíli zasloužené občerstvení v podobě guláše, špekáčků, zabíjačkových hodů či piva z místního pivovaru. Připravena byla také tradiční tombola.

„Mě nezbývá, než všem poděkovat. Závodníkům za skvělé výkony, chování na trati a skvělou techniku. Záchranka letos nemusela ošetřovat žádného závodníka, pouze jednu pořadatelku, která se řízla při krájení chleba. Na trati to bylo letos složitější, ale všechno jste zvládli výborně. Složení týmu pořadatelů se za léta již ustálilo, každý přesně ví, co a jak. Všem moc děkuji,“ zhodnotil letošní ročník Jiří Hudeček, předseda pořádajícího spolku Trans Brdy.

Ten nebude zahálet ani v příštím roce. Závod Trans Brdy, úvodní podnik oblíbeného seriálu Kolo pro život, odstartujte z Dobřichovic 21. dubna. Zimní Winter Trans Brdy maraton pak připadne na 24. listopadu.

(ph)