Na riziko eboly je kraj připraven

Foto: Z jednání na krajském úřadu.
Foto: Jednání na krajském úřadu. Autor: KÚSK

O možném riziku nákazy touto nebezpečnou infekční nemocí jednala i Komise pro bezpečnost a Integrovaný záchranný systém Středočeského kraje.

Ředitel Krajské hygienické stanice Středočeského kraje a předseda Krajské epidemiologické komise Ivo Krýsa uvedl, že pro nemoci, jejichž léčba není dostupná a snadno se šíří v populaci, jsou na úrovni kraje vytvořeny postupy pro rychlé zajištění takto nemocné osoby, její izolace a hospitalizace v pražské Nemocnici Na Bulovce. „Velký důraz klademe na dostatečnou ochranu všech zasahujících lidí,“ doplnil Krýsa. Krajskou epidemiologicou komisi našeho kraje tvoří zástupci složek IZS, ředitelé oblastních nemocnic, zástupci lékáren a praktických lékařů.

Připomeňme, že od 21. října Krajská hygienická stanice Středočeského kraje spolu s hygienickou stanicí hlavního města provádí na Letišti Václava Havla zdravotní kontroly osob, které pobývaly v ohrožených zemích západní Afriky a vstupují na území ČR.

Základem bezpečnosti a prevence před nákazou jakoukoliv infekční chorobou je obezřetnost, dodržování bariérového režimu, správné a důkladné používání ochranných pomůcek. Mezi krajskou hygienickou stanicí, zdravotnickou záchrannou službou, oblastními nemocnicemi a praktickými lékaři probíhá úzká spolupráce a tím je vysoká pravděpodobnost, že bude nemocný člověk rychle hospitalizovaný.

(red)