Na karlštejnském pivním festivalu zahrají tři skvělé kapely

Plzeňští bednáři učili francouzské tovaryše řemeslu. Foto: prazdrojplzen

KARLŠTEJN – V Karlštejně to bude 14. května žít! Na pivním festivalu se začne čepovat pivo už v 9 hodin ráno a během celého dne čeká návštěvníky mnoho zajímavého. Kromě ukázek tradičních bednářských řemesel povznesou pivní festival i tři výjimečné kapely. 

Před polednem budete moci v praktické ukázce vyřešit hádanku, jestli se pivo čepuje, nebo točí a následně umělečtí bednáři z Plzně ukážou své řemeslo, které jim vyneslo zápis v národním seznamu kulturního dědictví a které předávají mladším zájemcům. Během dne se zájemci budou učit čepovat (nebo točit?) pivo a soutěžit v různých disciplínách. 

Ve 13 hodin si nenechte ujít pop-rockovou kapelu Realita, která v roce 2019 vydala své první album Private Show, a další kapelu Green Day Prague Idiots, která vystoupí v 16 hodin. Jako revivalová skupina věrně interpretuje americkou rockovou kapelu z 80. let Green Day, ale v repertoáru má i vlastní produkci. 

Kapela Botox Foto: archiv kapely

Po vyhlášení soutěže o nejpopulárnější pivo festivalu přijde ve 20 hodin na řadu poslední hudební vstup, pop-rocková kapela Botox, která vás provede závěrem festivalu ve 22 hodin. Přestože spolu skupina hraje od ledna 2018, stihla za tu dobu vydat jedno album a několik singlů a má za sebou úspěšné turné po republikových barech a spolupráci s mnoha známými hudebníky jako Václav Noid Bárta či Petr Kolář.